Η ισορροπία μου εξαρτάται από…
![](https://valexromastizoi.gr/wp-content/uploads/2016/06/diloseis_simperifores_isorropia.png)
Καλημέρα, καλημέρααα! Αισθάνεσαι ποτέ ότι μια σε τραβάει κάποιος από τη μια μεριά, μετά ένας δεύτερος από μια άλλη και ένας τρίτος πάλι από μια άλλη, τρίτη μεριά; Αυτό που λέμε “γίνεσαι χίλια κομμάτια”; Αισθάνεσαι το θυμό σου μετά να μεγαλώνει με όλους, ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό που μπαίνεις σε αυτή την κατάσταση; Ξεσπάς γερά με το δικό σου τρόπο με αποτέλεσμα κάποιος να πονέσει; Και στο τέλος πας από την άλλη μεριά του εκκρεμές, στην κατάσταση της θλίψης, της απογοήτευσης, της στεναχώριας;
Πόση απόσταση έχει το ένα άκρο από το άλλο; Αν είναι μικρή, είσαι σε καλό δρόμο. Αν είναι μεγάλη μπορείς να μπεις σε καλό δρόμο αν αναλογιστείς τη σχέση σου με την ισορροπία; Αυτή είναι αξία σου;
Σήμερα βάζω χρώμα στη ζωή μου γιατί η ισορροπία μου εξαρτάται από τις δικές μου συμπεριφορές και από τον τρόπο που εγώ αντιδρώ στις συμπεριφορές των άλλων.